top of page

Informacje o współpracy

Jak wygląda współpraca?

Fotorelacja z Waszego Ślubu jest realizowana przez jednego fotografa, jeśli potrzebujecie dwóch spojrzeń - dajcie znać - jest opcja dodatkowego fotografa. W dniu ślubu pracuję dla Was do 12 godzin, czas ten, można wydłużyć w zależności od potrzeb gdyż są regiony w których formalne części rozpoczynają się już przed południem . Podczas przygotowań, ślubu oraz wesela do oczepin staram się nie zwracać na siebie uwagi, nie integruje w dziejące się sytuacje, podchodzę bardzo fotoreportażowo do większości ujęć. Efektem współpracy są zdjęcia poddane obróbce graficznej, przekazane wam w formie cyfrowej jako galeria internetowa z hasłem i duże pliki z możliwością pobrania. W swojej ofercie mam również wykonanie ślubnej sesji plenerowej innego dnia i sesji narzeczeńskiej.Jak pracuje?

Podczas przygotowań, ślubu i wesela jestem z boku, staram się nie reżyserować scen.

Lubię być niewidoczna i skupiona na wydarzeniach abyście mogli później na swoich fotografiach ślubnych dostrzec to co mogło wam umknął w tym ważnym dniu. Uwielbiam tworzyć naturalne zdjęcia, bez ustawienia osób będących w kadrze. Zależy mi aby ujęcia nie były sztucznie a reportaż opowiadał realną historię. Wyjątkiem są zdjęcia pozowane z gośćmi, zdjęcie grupowe i wasza sesja w parze, w tych częściach zlecenia lubię gdy wcielacie się w rolę modeli i potraficie jak najlepiej zaprezentować się na zdjęciach.


Ile czeka się na zdjęcia od fotografa?

Zdjęcia po powrocie z zlecenia mają robione kopie zapasowe. Pierwszym etapem pracy nad materiałem jest selekcja kadrów które nie są poprawne, czasem np. w czasie tańca bardzo łatwo zrobić zdjęcie w której osoba na zdjęciu nie wygląda korzystnie lub zasłania się ręką. W serii gdzie jest kilka podobnych ujęć staram się wybierać najlepsze spośród podobnych zdjęć. W drugi, etapie selekcji przeglądam ponownie całość, staram się nieco zmniejszyć ilość zdjęć na których znajduje się to samo... 5 ujęć pierścionka zaręczynowego panny modnej, mimo że każde ciekawe to nie wnosi dużo do samego reportażu. Po dwuetapowym wybraniu zdjęć które będą stanowiły gotowy fotoreportaż rozpoczyna się praca nad przygotowaniem zdjęć. Wywoływane są rawy. na tym etapie korygowana jest ekspozycja, kolor, ostrość, robione jest odszukiwanie i korekta kolorów. Po przygotowaniu zdjęć mogą być poddane dokładnej obróbce graficznej: korekcie lokalnej, dodatkowym zmianom koloru, jasnością zdjęcia, w przypadku portretów retuszowi. Standardowo czas oddania zdjęć to pomiędzy 30 a 90 dni.


Kiedy rezerwować współpracę?

Warto zrobić to jak najwcześniej, szczególnie jest wasz termin jest bardzo popularny.

Terminy w sezonie letnim dość szybko mogą stać się niedostępne. Jeśli zależy wam aby konkretny fotograf zrobił wam zdjęcia - na pewno nie warto zwlekać z decyzją o zabookowaniu terminu dla Was.

Co zawiera umowa?

Zapisy w umowie chronią każdą z stron przed wieloma sytuacjami które mogą spotkać nas w czasie około ślubnym. Oprócz podstawowych danych takich jak dane osobowe, umowa zawiera adresy, godziny, zakres wykonywanych prac, termin oddania zdjęć.

Zapisane są także rzeczy które otrzymujecie w ramach usługi.

Czy można podpisać umowę bez konieczności spotkania?

Oczywiście, ​wszystkie szczegóły możemy omówić przez e-mail. Spisując umowę zdalnie także macie pewność, że nikomu innemu ten termin nie zostanie sprzedany i będę z Wami w dniu ślubu. Nie zawsze jest okazja aby spotkać się, na pewno opcja online znajdzie swoich zwolenników. Z osobami które wolą tradycyjną metodę proponuję spotkanie przy dobrej kawie na neutralnym gruncie. Można dopytać o wszystkie detale, na spotkanie można przygotować sobie pytania, ale też informacje dotyczące waszego ślubu aby przedstawić je fotografowi.
Gdzie fotografujesz śluby?

Na co dzień jestem dostępna w Żorach (woj. śląskie). Pracuje głównie na terenie województwa, lecz zdarza się pracować na terenie całej Polski i bardzo chętnie odwiedzam inne miasta. Nie jesteś z okolicy? Nie ma problemu - napisz koniecznie;-)

Czy plener w dniu ślubu jest możliwy?

Jeśli para preferuje plener w dniu ślubu można go oczywiście robić. Krótka sesja portretowa nie zajmie dużo czasu a także będzie świetną pamiątką. Zdjęcia mogą ybć zamiast pleneru innego dnia lub jako dodatek do zdjęć. Staram się w dniu ślubu zrobić plener wieczorny lub nocny który w fotoreportażu jest ułożony jako zakończenie fotorelacji z ślubu. Nocne zdjęcia robię jeszcze przed północą aby nie zostawiać tej sesji na ostatnią chwilę, w czasie układania kolejności zdjęć zamykają one relacje.
Czy dostajemy kolorowe czy czarno-białe zdjęcia?

Wszystkie zdjęcia w reportażu są oddawana w kolorze.

Cześć fotografii przekazuję dodatkowo w wersji odcieniach szarości. Preferuje naturalne kolory, staram dopasowywać obróbkę do panującego klimatu.
Ile zdjęć otrzymujemy?

Standardowy pakiet zawiera 500 obrobionymi zdjęciami w maksymalnej rozdzielczości.

Wśród nich pojawia się zdjęcia typowo reportażowe, uwieczniające to co się dzieje, zdjęcia pozowane z gośćmi, w mniejszych i większych grupach, zdjęcia was w najważniejszych momentach, wszystko przeplecione detalami które były przygotowane specjalnie dla was: kwiaty, ozdoby, części garderoby itp.
Masz inne pytania?

Śmiało pisz e-mail fotografiaonemoment@gmail.com,

wiadomość w mediach społecznościowych

lub przez formularz na tej stronie.

bottom of page