top of page

Fotografia produktowa & packshot

To najprościej fotografia produktowa na jednolitym, białym tle. Minimalistyczne tło wydobywa cechy danego produktu : detal jest podkreślony, kolor odpowiedni i odpowiedni kształt. Opcjonalnie rzecz może zostać wycięta i wstawiona w projekt graficzny (np. ulotkę) lub może zostać użyte inne tło.


JAK WYGLĄDA WSPÓŁPRACA?


Współprace rozpoczyna a się od zapoznania oczekiwań klienta. Efekt końcowy nigdy nie jest przypadkowy, już na starcie omawiany jest finalny wygląd zdjęć. Wiedząc jaki efekt chcę uzyskać, dopasowuje odpowiednie oświetlenie, dopieram tła itp. Rodzaj zdjęć dopasowana jest do specyfiki konkretnego produktu i docelowego użycia fotografii. Po zakreśleniu zakresu zamówienia mogę wykonać wycenę sesji produktowej. Zdjęcia najczęściej są wykonywane na miejscu, dostarczone wysyłkowo. Przed wykonaniem zdjęcia każda rzecz przygotowywana: w zależności od rodzaju prasowana (odzież), wycierana (przedmioty), wypychana (buty). Poprzez takie zabiegi każda rzecz zyskuje na wyglądzie.Termin wykonania fotografii produktowych zależy od ilości rzeczy, skomplikowania sceny i wymaganego retuszu. Jeśli potrzebujesz zdjęcia w konkretnym terminie, skontaktuj się wcześniej i uprzedź które dni potrzebujesz na wyłączność. Niektóre czynności można wykonać w przyspieszonym tempie ale realizacja zdjęć na ostatnią chwilę nigdy nie jest dobra.Co fotografuje?


Fotografia odzieży jako sam produkt lub z udziałem modelki. Zdjęcia obuwia i torebek, galanterii skórzanej i kcesoriów odzieżowych. Nie ma problemu z zrobieniem packshotów produktów wykonanych z metalu, szkła, chromu. Często pracuje z kosmetykami, produktami do makijażu i pielęgnacji. Przy wymagających produktach tego typu, dużo czasu pochłania późniejsza post produkcja. Odpowiedni retusz pozwala uzyskać najlepsze przedstawienie produktu.
Białe tło nie zawsze jest najlepszą opcją przy publikacji zdjęć w serwisach społecznościowych. Mogę przygotować zdjęcia w aranżacjach świetnie pasujące do komunikacji z klientem w serwisach typu Facebook, Instagram.

bottom of page