Miejsca na plener ślubny - Śląsk


Gdzie zrobić sesje ślubną? Jeśli macie swoje ulubione miejsca w jakich lubicie przebywać warto własnie tam udać się na zdjęcia z fotografem. Jeśli macie wspólne hobby to warto wykorzystać ten motyw w czasie zdjęć i zrobić coś oryginalnego i nietypowego. Jeśli szukacie czegoś w konkretnym stylu to na terenie śląska znajdziecie dużo fajnych propozycji.


Zamek w Olsztynie / Jura częstochowsko-krakowska. Ruiny zamku Olsztyn koło Częstochowy należą do najlepiej rozpoznawalnych warowni jurajskich. Cylindryczna, wysoka na 35 metrów wieża przyciąga wzrok już z daleka.



Ogrody Kapias Goczałkowice. W1979 roku właś­ci­ciel obiektu Bro­nisław Kapias postanowił podzielić się swoją pasją z innymi. Na niewielkim niegdyś skrawku ziemi zaczął sadzić rośliny, wprowadzał stop­niowo architek­turę ogrodową, stwarza­jąc coraz to nowsze zielone zakątki. fot. www.kapias.pl



Radiostacja Gliwicka. Radiostacja gliwicka – zespół radiostacji, na który składają się trzy budynki oraz drewniany maszt nadawczy, wzniesione w latach 1934–1936 w Gliwicach, wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego oraz na listę pomników historii.



Ząbkowice Śląskie to piękne, zabytkowe miasto położone w województwie dolnośląskim, na Przedgórzu Sudeckim, w niecce zwanej Obniżeniem Ząbkowickim, na lewym brzegu Budzówki, na zachód od Ziębic i na północ od Kłodzka. Warto je odwiedzić zmierzając do malowniczej Kotliny Kłodzkiej.



Centrum Katowic, okolice Spodka, nowoczesny budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Muzeum Śląskiego.



Pałac w Krowiarkach. Wieś wzmiankowana w 1223 r. jako Krawat (Krawarz). Pałac zbudowany w l. 1836-1840, przebudowany w l. 1852-1877 oraz 1882-1896 w stylu neorenesansowym i neobarokowym z widocznymi elementami manieryzmu, baroku i rokoka. fot. www.slaskie.travel.pl



Jasna Góra i park jasnogórski (Częstochowa). Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze oraz Klasztoru Paulinów Jasna Góra i parki jasnogórskie, Park Staszica liczy ponad 5 ha powierzchni, a w jego drzewostanie znajdziemy wiele okazów pomnikowych.



Nikiszowiec to turystyczna perełka Katowic, a przy okazji społecznie bardzo żywa dzielnica, w której sporo się dzieje. Kiedyś była to typowa dzielnica robotnicza przy kopalni, dzisiaj to już miejsce gdzie mieszka wiele grup społecznych. fot. ww.f5.pl



Zamek Będziński. Średniowieczna warownia obronna wzniesiona w połowie XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego w systemie tzw. Orlich Gniazd w Małopolsce, 4,5 km od granicy ze Śląskiem, na wzgórzu nad Czarną Przemszą; wielokrotnie niszczona, odbudowana w 1956



Park Chopina i palmiarnia w Gliwicach. Przepiękny park w centrum miasta o powierzchni około 6 ha, w którym można odpocząć po długim dniu pracy, pospacerować z dziećmi, podziwiać efektowne kompozycje kwiatowe. Koniecznie trzeba odwiedzić Palmiarnię Miejską – ponad 6 tys. egoztycznych roślin z różnych stron świata oraz wiele gatunków ryb słodkowodnych.



Park Gródek w Jaworznie zachwyca widokami i nie bez przesady nazywany jest przez miejscowych 'Chorwacją'. W kamieniołomie Gródek jeszcze nieco ponad 20 lat temu wydobywano dolomit. W latach 90. Zakłady Dolomitowe Szczakowa mocno podupadły. W 1997 roku, kiedy spóźniały się z zapłatą należności za zużycie energii elektrycznej Górnośląskiemu Zakładowi Energetycznemu, odcięto im prąd. Wszystko stanęło, wraz z pompami. Wystarczyło kilkadziesiąt godzin, aby kamieniołom został bezpowrotnie zalany. fot. Aleksander Chodura



Park przy Pałacu w Koszęcinie. Przepiękny park w centrum miasta o powierzchni około 6 ha, w którym można odpocząć po długim dniu pracy, pospacerować z dziećmi, podziwiać efektowne kompozycje kwiatowe. Koniecznie trzeba odwiedzić Palmiarnię Miejską – ponad 6 tys. egoztycznych roślin z różnych stron świata oraz wiele gatunków ryb słodkowodnych.



Miasteczko Westernowe Twinpigs w Żorach. Miasteczko Westernowe Twinpigs powstało w Żorach, niedaleko centrum, przy trasie na Katowice, jest to nowoczesny, a przy tym klimatyczny i atrakcyjny park rozrywki. Twinpigs to przede wszystkim miasteczko kowbojskie.Miasteczko Westernowe Twinpigs jest spójne i bardzo gustownie stworzone, wzdłuż głównej ulicy powstały 2 rzędy zabudowań typowych dla Dzikiego Zachodu, wśród krórych nie mogło zabraknąć oczywiście Biura Szeryfa. Budynki połączone są na całej długości tarasem, dlatego centralną część Parku można oglądać z poziomu pierwszego piętra.



Zamek w Pszczynie (park). Zabytkowy Park Pszczyński liczy 156 ha powierzchni i składa się z trzech różniących się od siebie części. Główna, środkowa część to właściwy Park Zamkowy. Od wschodu sąsiaduje z nim znacznie mniejszy, ciągnący się wzdłuż Pszczynki Park Dworcowy, a od zachodu – tzw. Dzika Promenada lub Zwierzyniec, tj. duże, mniej zagospodarowane tereny leśno-parkowe w dolinie Pszczynki, powstałe po osuszeniu w 1792 r. wielkiego stawu miejskiego.



Pałac w Kochcicach. Pałac w Kochcicach nieopodal Lublińca został zbudowany w pierwszym dziesięcioleciu ubiegłego stulecia, przez hrabiego Ludwika Karola von Ballestrema, właściciela 3300-hektarowego, tutejszego majątku ziemskiego. Okazałą, trzykondygnacyjną budowlę, wzniesiono w stylu neobarokowym, w centrum rozległego parku. Od lat 60. ubiegłego stulecia pałac użytkuje Wojewódzki Ośrodek Rehabilitacji.



Sesja w kawiarni. Klimatyczny portret przy kubku kawy. Wystrój wnętrz lokalów gastronomicznych daje ogromne możliwości stworzenia kreatywnej sesji. Kawiarnie, restauracje i inne tego typu lokale mają często wystrój, którego nie znajdziemy nigdzie indziej. Jeśli mieszkamy w dużym mieście, prawdopodobnie możemy wybierać między klimatami industrialnymi, przytulnymi kawiarniami z dużą ilością książek i miękkimi fotelami, a minimalistycznymi knajpkami.



Sesja związana z hobby! Jeśli uwielbiacie sport, macie związek z muzyką, sesja ślubna związana z Waszym hobby będzie najlepszą opcją. Jeśli połączyła Was pasja do użyjecie jej jako motyw przewodni Waszej sesji – sala fitness, rowery, rolki, sportowe stroje oraz Wasza miłość na pierwszym planie to przepis na niezapomnianą sesję.



Sesja nad jeziorem - dużo możliwości na terenie całego województwa. Idealne miejsce na ślubne zdjęcia dla Młodych Par, szczególnie latem. Coś wyjątkowego dla każdej młodej pary rozpoczynającej swój nowy rozdział, lokacje dostępne niemal w obrębie każdego miasta.



Sesja ślubna w lesie. Sesja ślubna w lesie idealnie pasuje do stylu boho. Dobrze jest gdy las jest gęsty... i jest do niego łatwy dostęp. Fajnie jest gdy znajdują się tam urozmaicenia w postaci przewróconych drzew lub wycinki. Sesja ślubna w takim miejscu sprzyja udanym kadrom, raczej nie będzie wielu osób przyglądających się pozowaniu.



Gdziekolwiek. Warto poszukać niezwracających na siebie uwagi lokacji. Dlaczego? Bo wasza sesja jest Wasza i dla was będzie wyjątkowa. Wszędzie gdzie jesteście można zrobić piękne zdjęcia, lasy, parki, łąki, miasto...na dole para młoda stoi pod krzakiem azalii... na żywo wyglądało to bardzo zwykło, a zdjęcie? Magia!



Góra św. Anny, blisko woj. śląskiego. Sankturium prowadzone przez ojców franciszkanów.

Bazylika z cudowną figurąśw.Anny, klasztor, kalwaria, Grota Lurdzka, ale też Pomnik Czynu Powstańczego czy amfiteatr.



Zamek w Mosznej. Już nie śląsk ale wiele par decyduje się na to miejsce. Bajkowa architektura zamku, zabytkowe wnętrza oraz przestronny park – nieustannie przyciągają wielu turystów. 99 wież i 365 pomieszczeń, niesamowity urok architektury i przylegającego park wraz z oranżerią.