Sesja brzuszkowa

Czas ciąży to świetny moment aby zachować go na zdjęciach. W życiu przyszłej mamy jest to czas wyjątkowy, emocjonalny, i mimo dziewięciu miesięcy przemija szybko.

Oczekiwanie na pojawienie się swojego dziecka to magiczny etap. Mimo że czasem czujemy się "inaczej niż zwykle" to zawsze wyglądamy na zdjęciach kobieco i zmysłowo. W tym poście chciałabym podpowiedzieć jak przygotować się do sesji brzuszkowej, aby wspólnie zrobić piękną pamiątkę na lata. Dobra współpraca pozwala na wykonanie wielu pięknych ujęć w czasie sesji zdjęciowej.
Kiedy umówić się na sesję ciążową?

Sesję najlepiej zrobić pomiędzy 6 a 8 miesiącem ciąży, gdy brzuszek jest już zaokrąglony a twoje samopoczucie jest dobre. Lepiej nie czekać do samego końca bo trudno przewidzieć, jak będzie wyglądał koniec ciąży i jak będziesz się czuła. Być może pociecha postanowi wcześniej pojawić się na świecie. Termin na sesję ciążową warto rezerwować kilka tygodni przed jej planowaną datą. Jeżeli natomiast pomysł na sesje pojawi się nagle też kontaktuj się, może uda się umówić na szybki termin.


Gdzie zrobić sesję brzuszkową?

Sesja jak najbardziej może odbyć się w plenerze lub w Twoim domu (używam mobilnego oświetlenia studyjnego). Wybór lokacji należy do Ciebie, pooglądaj realizacje i zdecyduj jakie kadry i stylistyka najbardziej Ci się podobają.Lifestylowa sesja w domu


Najczęściej robię lifestylowe sesje. Fotografie takie zrealizowane w waszym codziennym otoczeniu będą niesamowitą pamiątką na długie lata. Nawet w niewielkich mieszkaniach można stworzyć piękne kadry. Chcę aby pojawiły się kadry które będą przypominać Wam okres czekania na Wasze maleństwo. Lubię detale np. fotografie pokazujące tylko brzuszek. Sesja brzuszkowa w zaciszu domowym to najlepsze miejsce gdyż tam czujecie się naturalnie i komfortowo.
Sesja brzuszkowa w plenerze


W ciepłych miesiącach warto zrobić sesje plenerze. Jeśli ciąża wypada w sezonie chłodniejszym a zależy wam na zdjęciach na zewnątrz w zimowym klimacie - jak najbardziej! Miejsce zależy od tego co lubicie, las, łąka, jezioro, miejskie klimaty itp.

Warto odwiedzić dwa, trzy miejsca aby zróżnicować tło i kadry były różnorodne. Pora dnia zależy od Was - zachody słońca zawsze się sprawdzą i dadzą ładne światło.


Wspólne zdjęcia


Sesja ciążowa to świetny pomysł, aby uwiecznić na zdjęciach także przyszłych rodziców. Mimo że uwagę zwracamy na przyszłą mamę i ciążowy brzuszek to nic nie stoi na przeszkodzie zdjęć wspólnych.